Biyografi

/Biyografi
Biyografi 2017-11-23T04:37:25+00:00

Oktay Saral, 18 Mart 1967’de Trabzon’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Emine’dir.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirmesinin ardından serbest inşaat mühendisliği yaptı. Çalışmaları sırasında birçok başarılı projelere imza attı.

Başarılı kariyerinin yanında sosyal faaliyetlerle de aktif olarak ilgilendi. Uzun yıllar 1. Amatör Kümede futbol oynadı. Spor faaliyetinin çeşitli dallarıyla ilgilendi.
1999 yılında Of Belediye Başkanı seçildi. 12 yıllık Of Belediye Başkanlığı görevini başarı ile sürdüren SARAL, birçok projeye imza atarak Of halkının sevgisini kazandı. Başkanlığı döneminde de spordan uzak kalmayarak Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı, Ofspor Kulübü Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ayrıca Kızılay Of Şube Başkanlığı yaptı.

12 Haziran 2011 yılında yapılan 24. dönem Milletvekili seçimlerinde Ak Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili olarak seçilen Saral aynı zamanda Ak Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini başarılı şekilde yürüttü.

Milletvekilliği döneminde TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu üyeliği yaptı. Eş zamanlı olarak TBMM Arabistan dostluk grubu saymanlığı görevini de başarılı şekilde ifa etmiştir.

2016 yılından bu yana Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevini icra eden SARAL, başarılı çalışmalarını sürdürmektedir.

İyi düzeyde İngilizce bilen Saral, evli ve 3 çocuk babasıdır.